Dodał: |
Oceń: 0 0

Szczecin oferuje wiele atrakcji i miejsc przyjaznych dzieciom. Informacje można znaleźć między innymi na stronach:

WYBRANE MIEJSCA:

Kluboksięgarnia Fika: przestrzeń, która łączymy książkę i kawę. Zaprasza do udziału w spotkaniach z literaturą i skorzystania z bufetu kawowego.
OFERTA:
- Warsztaty
Fika organizuje cykliczne zajęcia dla książkomaniaków w każdym wieku. Dla najmłodszych - czytanki, dla trochę starszych - np. wieczór z kryminałem. Proponuje też spotkania z książką w tle:
• zajęcia dla dzieci przedszkolnych (np. recytatorskie, rytmiczne, literacko-plastyczne)
• warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów (np. dziennikarskie, literacko-teatralne)
- Urodziny
Fika organizuje dziecięce urodziny, proponując spotkania oparte na autorskich scenariuszach.
- Doradztwo czytelnicze
Fika proponuje usługi związane z doradztwem czytelniczym: pomoże dobrać lektury do zainteresowań. Rodzicom, opiekunom, ale też nauczycielom przedszkolnym i szkolnym podpowie, co i dlaczego czytać maluchom i nastolatkom, by książka stała się ważnym wsparciem w procesie wychowania; by stanowiła inspirację do podjęcia ważnych rozmów i pomagała rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

KONTAKT:
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
tel.: 668029542
http://www.fika.szczecin.pl/

Kluboksięgarnia Kulturka: Aby budzić w dzieciach (w różnym wieku) pasję czytelniczą organizuje regularne spotkania czytelnicze, spotkania autorskie, warsztaty, półkolonie i wakacje z książką. Dba o to, aby książki na jej półkach były wartościowe, zachęcały do czytania i poznawania świata. Stara się, aby zajęcia charakteryzowały się najwyższą jakością, świetnym przygotowaniem i właściwym prowadzeniem, stąd też baza prowadzących jak i animatorów jest starannie selekcjonowana.

KONTAKT:
Ul. Modra 118, 71-216 Szczecin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 511-770-912
 
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 10:00–19:00
sobota – niedziela: 11:00–16:00
http://kulturka.net.pl/

Galeria Tworzę Się: TWORZĘ SIĘ to galeria sztuki dla dzieci i młodzieży realizująca autorski program edukacji artystycznej, opracowany przez Fundację Las Sztuki. Celem jest pobudzanie twórczego rozwoju młodych mieszkańców Szczecina oraz kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego. Twórcom zależy na powstaniu miejsca intrygującego i przyjaznego dzieciom wszystkich środowisk, w którym można tworzyć i wypowiadać się bez ograniczeń.
Przestrzeń nowej galerii podzielona jest na dwie części:
- edukacyjną, w której odbywają się warsztaty, pokazy filmów, wykłady i spotkania;
- wystawienniczą, w której prezentowane są wystawy tworzone dla dzieci ale również przez dzieci, a także efekty działań twórczych.

KONTAKT:
TWORZĘ SIĘ (galeria sztuki dla dzieci i młodzieży)
pl. Żołnierza Polskiego 2
70-551 Szczecin
(budynek 13 muz, wejście od ul. Tkackiej)
tel. +48 515 269 741
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Godziny otwarcia:
galeria otwarta w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00
http://www.tworzesie.pl/

Cafe Niebko: kawiarnia rodzinna znajdująca się w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Miejsce spotkań, warsztatów. Odbywają się tam zajęcia cykliczne, można zorganizować urodziny i zjeść coś ciepłego.

KONTAKT:
ul. Niemierzyńska 18 a
71- 441 Szczecin,
telefon: ( wt.- nd. 11.oo-19.oo):
+4891 45 99 272
kom.+48 502 201 384
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/niebko
 
Kafka Kulturalna: jest miejscem, które obiecuje kulturę, która jak wiadomo niejedno ma oblicze.
Kafka więc to księgarnia z książkami dla najmłodszych, butik ze zjawiskową modą dziecięcą, artystyczna „warsztatownia”, miejsce cudownych przyjęć urodzinowych dla dzieci i nastolatków, kawiarnia dla każdego. Słowem Kafka Kulturalna to miejsce stworzone z myślą o dzieciach.
KAFKA KULTURALNA TO:
– ZAJĘCIA dla dzieci
– KSIĘGARNIA dziecięca
– KAWIARNIA dla wszystkich
– CONCEPT STORE z modą i dodatkami do pokoików najmłodszych
– KAFKA URODZINOWA – przyjęcia urodzinowe oparte na autorskich scenariuszach
– WARSZTATY artystyczne z cyklu ” Podaruj dziecku siebie”, spotkania dla rodziców z dziećmi przy okazji świąt
– KAFKA CZYTA – okazjonalne spotkania literackie dla dzieci
-KAFKA SZKOLNA I PRZEDSZKOLNA – zajęcia dla grup przedszkolnych i klas szkół podstawowych
KONTAKT:
ul. Wielkopolska 25/9 (wejście od Monte Cassino)
70-451 Szczecin
Tel.: 508 02 90 20
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://kafkakulturalna.pl/
 
Pałac Młodzieży: Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie jest placówką oświatową z 65-letnią tradycją. Z oferty korzysta rocznie około 1500 stałych uczestników. Oferta skierowana jest do różnych grup wiekowych. Najmłodsi mogą korzystać z zajęć w Akademii Edukacji Przedszkolaka, dzieci i młodzież w wieku szkolnym rozwijają swoje pasje i zainteresowania w pracowniach artystycznych, aaukowo-technicznych, sportowych, turystyki i rekreacji oraz edukacji morskiej. Wykwalifikowana kadra pomaga „rozwinąć skrzydła” i uwierzyć w siebie każdemu kto przychodzi na zajęcia.
KONTAKT:
al. Piastów 7
70-327 Szczecin
tel: 91 422 52 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://palac.szczecin.pl/

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek–czwartek: 8:00- 18:00
Piątek: 9:00- 17:00
Godziny pracy kasy:
Poniedziałek–środa:12:00-18:00
czwartek–piątek: 8:00-13:00