Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

KOMUNIKACJA MIEJSKA:
Obecnie po Szczecinie kursuje 12 linii tramwajowych oraz 76 autobusowych (w tym 7 pospiesznych i 16 nocnych).
W Szczecinie obowiązują bilety czasowe normalne i ulgowe na linie zwykłe i pośpieszne.
RODZAJE BILETÓW:
- jednorazowe-czasowe
- karnety 10-przejazdowe (9+1 gratis)
- dobowe i wielodobowe – sieciowe, na okaziciela
- miesięczne
- 3-miesięczne
- semestralne: 4-miesięczne i 5-miesięczne: tylko dla uczniów i studentów; ulgowe
- imienne
- grupowe
- rodzinne
- turystyczne
Szczegółowe informacje oraz cennik znaleźć można na stronie: http://www.zditm.szczecin.pl/ceny_new.php

SYSTEM ROWERÓW MIEJSKICH BIKE_S:
Obecny układ ścieżek rowerowych obejmuje tylko fragmenty miasta. Jest to układ, jak dotąd, dość chaotyczny, nie tworzący spójnego systemu tras rowerowych.
Latem 2014 roku wprowadzono system rowerów miejskich „Bike_S”, który obecnie posiada 35 stacji w całym mieście.
JAK KORZYSTAĆ Z BIKE_S?

  • Zarejestruj się na stronie www.bikes-srm.pl, zaakceptuj regulamin i wpłać 20 zł na rachunek Wypożyczającego.
  • Po rejestracji otrzymasz na adres e-mail i SMS-em login i PIN.

- Możesz zalogować się na stronie www.bikes-srm.pl, by doładować konto, zaktualizować dane itp.
- Twój Osobisty Rachunek Wypożyczającego jest aktywny (a więc możesz wypożyczać rowery), jeśli masz na nim co najmniej 10 zł.
- Aby uzyskać pomoc w rejestracji oraz bądź zasilić gotówką konto w systemie Bike_S należy udać się do: Wydziału Parkowania i Roweru Miejskiego (kasa SPP),ul. Wojska Polskiego 105, 70-483 Szczecin, który czynny od poniedziałku do piątku w godz. 08.00–17.00

METODY PŁATNOŚCI:
Użytkownicy mogą doładować swoje konto w systemie Bike_S poprzez:
- system PayU i PayPal
- dokonując przelewu na nr konta 80 1020 4795 0000 9702 0302 6473 (Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o.;
- gotówką w kasie Operatora Systemu przy ul. Wojska Polskiego 105 (kasa SPP).
Więcej informacji na stronie: https://bikes-srm.pl/

KOLEJ:
W Szczecinie zbiega się 6 różnych kierunków linii kolejowych, które razem tworzą szczeciński węzeł kolejowy. Obecnie czynnych jest 8 stacji i przystanków kolejowych. Największą stacją (a jednocześnie jedną najstarszych w Polsce) jest Szczecin Główny, skąd można się bezpośrednio dostać do wszystkich większych i wielu mniejszych miast w Polsce.
Oprócz PKP ze Szczecina kursują również liczne pociągi za granicę niemiecką. Dzięki umowie województwa zachodniopomorskiego z landem Meklemburgia-Pomorze Przednie,
BRANDENBURG TICKET:
Dzięki porozumieniu w sprawie uznania biletów VBB (Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia) bilety kolejowe VBB są ważne w szczecińskich autobusach i tramwajach. Można także za darmo jeździć po Berlinie i miastach Brandenburgii: autobusami, tramwajami i metrem. Bilet ważny jest w dniu zakupu do godz. 3 dnia następnego. Dla grup 5-osobowych obowiązuje nadal bilet Berlin-Brandenburg-Ticket od 5,40 euro za osobę z komunikacją miejską w Szczecinie włącznie. Uprawnia on również do jeżdżenia berlińską komunikacją. Cena biletu na pociąg Berlin-Szczecin wynosi 10 euro. Szczecin z Berlinem w obie strony łączy codziennie 6 pociągów bezpośrednich.
Więcej na temat przejazdów ze Szczecina do Niemiec znaleźć można na stronie: http://www.przewozyregionalne.pl/niemcy-jest-w-czym-wybierac

LOTNISKO:
Transport lotniczy obsługuje położony ok. 47 km od centrum miasta międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”, który ma stałe połączenia lotnicze z: Warszawą, Londynem (Stansted, Luton), Liverpoolem, Dublinem, Oslo (Gardemoen, Rygge, Torp), Stavanger. W ofercie są także loty czarterowe i sezonowe.
Przewoźnicy: LOT, WizzAir, Ryanair, Norwegian

WODA:
Z Nabrzeża Pasażerskiego przy Wałach Chrobrego odpływają statki wycieczkowe po Odrze i wodach szczecińskiego portu. W kwietniu 2008 roku uruchomiony został wodolot do Świnoujścia. Planowana jest organizacja szlaku wodnego Berlin – Szczecin – Bałtyk.