2016 | Szczecin
Dodał: |

Zbiórka: " Oddaj zabawki w dobre ręce"

 

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ten dzień ma przypominać wszystkim o tym, że dzieci także mają prawa i powinny być otoczone szczególną troską. Podpisana w Genewie w 1924 roku Deklaracja Praw Dziecka głosi, że każde dziecko, bez względu na kraj pochodzenia, wyznawaną religię ma prawo do życia, szacunku i pomocy, a obowiązkiem dorosłych jest je chronić.
Wojna w Syrii trwa od 2011 roku. Według danych ONZ ponad 10 milionów ludzi zostało zmuszonych do ucieczki z terenów ogarniętych działaniami wojennymi. Połowa z nich to dzieci.
Trudno jest sobie wyobrazić dzieciństwo w kraju ogarniętym wojną. Dlatego Refugees Szczecin organizuje zbiórkę przyborów szkolnych, kredek, farb, kolorowanek oraz gier planszowych i sprzętu sportowego (piłki i skakanki) dla dzieci syryjskich uchodźców. Dzięki Państwa pomocy chcielibyśmy wesprzeć konkretną grupę dzieci: mieszkających w ośrodku dla uchodźców zorganizowanym na terenie dawnego lotniska Tempelhof w Berlinie. Zbiórkę organizujemy przy pomocy parafii ojców dominikanów oraz Teatru Kana. Tam też będzie można przynosić dary. Szczegółowe dane:

Zbiórkę organizuje grupa Refugees Szczecin. Rzeczy dla dzieci można przynosić do Piwnicy Kany, plac Piotra i Pawła 4 w godzinach 18:00-20:00 oraz na furtę klasztoru ojców dominikanów przy placu Ofiar Katynia 1 w Szczecinie w dniach 30.05.2016-5.06.2016.

Kontakt: tutaj