Dodał: |
Oceń: 0 0

Szczecin oferuje wiele atrakcji i miejsc przyjaznych dzieciom. Informacje można znaleźć między innymi na stronach:

WYBRANE MIEJSCA:

Kluboksięgarnia Fika: przestrzeń, która łączymy książkę i kawę. Zaprasza do udziału w spotkaniach z literaturą i skorzystania z bufetu kawowego.
OFERTA:
- Warsztaty
Fika organizuje cykliczne zajęcia dla książkomaniaków w każdym wieku. Dla najmłodszych - czytanki, dla trochę starszych - np. wieczór z kryminałem. Proponuje też spotkania z książką w tle:
• zajęcia dla dzieci przedszkolnych (np. recytatorskie, rytmiczne, literacko-plastyczne)
• warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów (np. dziennikarskie, literacko-teatralne)
- Urodziny
Fika organizuje dziecięce urodziny, proponując spotkania oparte na autorskich scenariuszach.
- Doradztwo czytelnicze
Fika proponuje usługi związane z doradztwem czytelniczym: pomoże dobrać lektury do zainteresowań. Rodzicom, opiekunom, ale też nauczycielom przedszkolnym i szkolnym podpowie, co i dlaczego czytać maluchom i nastolatkom, by książka stała się ważnym wsparciem w procesie wychowania; by stanowiła inspirację do podjęcia ważnych rozmów i pomagała rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

KONTAKT:
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
tel.: 668029542
http://www.fika.szczecin.pl/

Kluboksięgarnia Kulturka: Aby budzić w dzieciach (w różnym wieku) pasję czytelniczą organizuje regularne spotkania czytelnicze, spotkania autorskie, warsztaty, półkolonie i wakacje z książką. Dba o to, aby książki na jej półkach były wartościowe, zachęcały do czytania i poznawania świata. Stara się, aby zajęcia charakteryzowały się najwyższą jakością, świetnym przygotowaniem i właściwym prowadzeniem, stąd też baza prowadzących jak i animatorów jest starannie selekcjonowana.

KONTAKT:
Ul. Modra 118, 71-216 Szczecin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 511-770-912
 
Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 10:00–19:00
sobota – niedziela: 11:00–16:00
http://kulturka.net.pl/

Galeria Tworzę Się: TWORZĘ SIĘ to galeria sztuki dla dzieci i młodzieży realizująca autorski program edukacji artystycznej, opracowany przez Fundację Las Sztuki. Celem jest pobudzanie twórczego rozwoju młodych mieszkańców Szczecina oraz kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego. Twórcom zależy na powstaniu miejsca intrygującego i przyjaznego dzieciom wszystkich środowisk, w którym można tworzyć i wypowiadać się bez ograniczeń.
Przestrzeń nowej galerii podzielona jest na dwie części:
- edukacyjną, w której odbywają się warsztaty, pokazy filmów, wykłady i spotkania;
- wystawienniczą, w której prezentowane są wystawy tworzone dla dzieci ale również przez dzieci, a także efekty działań twórczych.

KONTAKT:
TWORZĘ SIĘ (galeria sztuki dla dzieci i młodzieży)
pl. Żołnierza Polskiego 2
70-551 Szczecin
(budynek 13 muz, wejście od ul. Tkackiej)
tel. +48 515 269 741
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Godziny otwarcia:
galeria otwarta w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00
http://www.tworzesie.pl/

Cafe Niebko: kawiarnia rodzinna znajdująca się w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Miejsce spotkań, warsztatów. Odbywają się tam zajęcia cykliczne, można zorganizować urodziny i zjeść coś ciepłego.

KONTAKT:
ul. Niemierzyńska 18 a
71- 441 Szczecin,
telefon: ( wt.- nd. 11.oo-19.oo):
+4891 45 99 272
kom.+48 502 201 384
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Kafka Kulturalna: jest miejscem, które obiecuje kulturę, która jak wiadomo niejedno ma oblicze.
Kafka więc to księgarnia z książkami dla najmłodszych, butik ze zjawiskową modą dziecięcą, artystyczna „warsztatownia”, miejsce cudownych przyjęć urodzinowych dla dzieci i nastolatków, kawiarnia dla każdego. Słowem Kafka Kulturalna to miejsce stworzone z myślą o dzieciach.
KAFKA KULTURALNA TO:
– ZAJĘCIA dla dzieci
– KSIĘGARNIA dziecięca
– KAWIARNIA dla wszystkich
– CONCEPT STORE z modą i dodatkami do pokoików najmłodszych
– KAFKA URODZINOWA – przyjęcia urodzinowe oparte na autorskich scenariuszach
– WARSZTATY artystyczne z cyklu ” Podaruj dziecku siebie”, spotkania dla rodziców z dziećmi przy okazji świąt
– KAFKA CZYTA – okazjonalne spotkania literackie dla dzieci
-KAFKA SZKOLNA I PRZEDSZKOLNA – zajęcia dla grup przedszkolnych i klas szkół podstawowych
KONTAKT:
ul. Wielkopolska 25/9 (wejście od Monte Cassino)
70-451 Szczecin
Tel.: 508 02 90 20
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Pałac Młodzieży: Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie jest placówką oświatową z 65-letnią tradycją. Z oferty korzysta rocznie około 1500 stałych uczestników. Oferta skierowana jest do różnych grup wiekowych. Najmłodsi mogą korzystać z zajęć w Akademii Edukacji Przedszkolaka, dzieci i młodzież w wieku szkolnym rozwijają swoje pasje i zainteresowania w pracowniach artystycznych, aaukowo-technicznych, sportowych, turystyki i rekreacji oraz edukacji morskiej. Wykwalifikowana kadra pomaga „rozwinąć skrzydła” i uwierzyć w siebie każdemu kto przychodzi na zajęcia.
KONTAKT:
al. Piastów 7
70-327 Szczecin
tel: 91 422 52 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek–czwartek: 8:00- 18:00
Piątek: 9:00- 17:00
Godziny pracy kasy:
Poniedziałek–środa:12:00-18:00
czwartek–piątek: 8:00-13:00

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.